Blackjack Hall of Fame ehk “Kuulsuste Saal” loodi 2002. aastal ja selle loomise eesmärgiks oli tunnustada mängijaid ja autoreid, kes on Blackjacki palju juurde andnud – olgu selleks siis kas ise mängides või Blackjacki mängustrateegiatest kirjutades.

See huvitav koht asub füüsiliselt Barona Hotel and Casinos, San Diegos Californias. Hall of Fame’i liikmed saavad selles kasiinos eluaeg tasuta toa võtta ning tasuta toite ja jooke nautida, kokkuleppel, et nad kunagi selles kasiinos ei mängiks. Päris kaval Barona juhatuse poolt – sellega väldivad nad olukorda, kus maailma parimad Blackjacki mängijad nende lauad tühjaks teeks! Aga okei, nali naljaks.

Võim otsustada läks proffidele

Esimene seltskond nomineerituid hääletati avalikult internetis – igaüks, kes soovis, sai hääle anda. Lisaks koguti ka 2003. aasta jaanuaris toimunud iga – aastase Blackjacki balli külastajate hääled, kelleks on enamuses profitasemel Blackjacki mängijad. Olgu ka mainitud, et Blackjacki ball on puhtalt kutsetega üritus, mille asukoht on alati kuskil salajases kohas Las Vegases, ning sinna saavad isegi professionaalsed mängijad kutse ainult juhul, kui keegi eelnevalt ballile kutsutu neid soovitab. Balli korraldajaks on muuseas hasartmängude ekspert Max Rubin.

Kuid peale esimest aastat, kus ka avalikkusele sõna anti, muudeti see reegel siiski ära. Järgmisest aastast olid otsustajateks vaid ballil osalejad, kuna Hall of Fame’i asutajad leidsid, et Blackjacki suurelt panustanud ja sellele lisaväärtust toonud inimeste parimateks hindajateks on ikkagi Blackjacki tõsised mängijad ja sellest kirjutajad ise.

Hall of Fame’i liikmed

Kes siis aga kuuluvad sellesse elitaarsesse väljavalitute nimekirja? Tooksin välja paar eriti värvikat tegelast:

Edward O. Thorp (nomineeriti 2002).

Teda peetakse kaardilugemise isaks – ta oli esimene inimene, kes avalikustas oma raamatus “Beat the Dealer: A Winning Strategy for the Game of Twenty” hasartmängusüsteemi, mis aitas edukalt Blackjackis kasiinosid võita. See raamat põhjustas kasiinotööstuses tohutut furoori ja jõudis isegi New York Timesi best-sellerite nimekirja. Selle raamatu tulemusel püüdsid paljud kasiinod Blackjacki reegleid muuta, kuid Blackjacki mängijad lõpetasid nendes kohtades mängimise ja peagi pidid kasiinod alla vanduma ning vanade reeglite juurde tagasi pöörduma.

Al Francesco (nomineeriti 2002).

Al Francesco (pole tema pärisnimi) oli legendaarse Ken Ustoni treener ja just tema leiutas Blackjackis meeskonnamängu. Tema tuntuim strateegia kannab nime “Big Player strategy”.

Ken Uston (nomineeriti 2002).

Ken Uston mängis Al Francesco meeskonnas ja ta on ilmselt ajaloo tuntuim kaardilugeja – suuresti tänu võimsale Resorts Internationali kaardilugemisskandaali meediakajastusele New Yersey’s. Lisaks on ta ka välja andnud 3 olulist raamatut: “The Big Player” (1977), “Million Dollar Blackjack” (1981) ning “Ken Uston on Blackjack”.

Nimekiri Hall of Fame’i liikmetest on muidugi palju pikem, kuid nemad olid ühed esimesed ja legendaarsemad tegelased.

Mine tea, ehk õnnestub ka kunagi sellele salajasele Blackjacki Ballile pääseda :). Unistama ju peab! Soovin suurelt unistamist ka teile!

April 4, 2018