Kas teadsid, et enamus kaardimänge, mida kasiinod pakuvad, on kas Blackjack või Pokker ning nende erinevad variatsioonid? Näiteks Spanish 21 ja Blackjack Switch alluvad sarnastele reeglitele, nagu Blackjack.

Pokkeril on aga veelgi pikem õdede – vendade nimistu: Let it ride, Kasiino Hold’em, Caribbean stud pokker, Hiina pokker, Nelja kaardi pokker, Pai gow pokker, Texas Hold’em Boonus Pokker ning Kolme kaardi pokker.

Neile lisanduvad vähem kasutuses olevad üksteisega sarnased võrdlevad kaardimängud Faro, Pantoon ja Baccarat, millede ülesehitus on tunduvalt lihtsakoelisem ning ei eelda nii palju keskendumist ja mängimiskogemust kui legendaarsed Pokker ja Blackjack.

Kolmandasse kategooriasse jäävad maailma mastaabis eriti vähetuntud mängud nagu Austraalia Two – up, kõige lihtsamaks kaardimänguks nimetatud Casino war ja kõige lõpuks Red dog, mis ei ole kasiinodes eriti populaarne ja mida mängitakse pigem kodudes.

Kuna siin blogis tahaks aga pigem rääkida kasiinodes populaarsetest mängudest, siis pikemalt peatuksin kahel juhtival mängul, milleks on Pokker ja Blackjack.

Kumb valida – Kas Blackjack või Pokker?

Õige küsimus siinkohal oleks muidugi pigem, et kummaga on suurem võimalus raha teenida? Kumb mäng toob pikemas perspektiivis rohkem tulu?

Nagu kõigi kaardimängudega, on oluline roll sellel, et millised kaardid välja jagatakse – ehk siis teoreetiliselt on suur osa juhusel ja õnnel. Samas tuleb meeles pidada, et Blackjack’is mängitakse maja ehk kasiino vastu. Seega on see mäng juba eos disainitud nii, et see oleks kasiinole tulus. Ehk et kui keskmine mängija mängib piisavalt pikalt, teeniks maja tema pealt kasumit. Vaatamata sellele, et Blackjack’il on võrreldes sarnaste mängudega madalaim maja eelis, on see eelis siiski loodud.

Ka Pokkerit mängides on õnnel ja vedamisel mängida suur roll – lihtsalt on see õnn siinkohal teistsugune. Näiteks kui sinu vastasteks juhtuvad nõrgemad või vähekogenenumad mängijad, on sul suurem eelis mängus võita. Siin on õnne loomine rohkem mängija enda kätes – tuleb vaid oma kaardid õigesti mängida. Lisaks – kuna Pokker’it mängitakse teiste mängijate, mitte kasiino vastu, on siin automaatselt mängija eelis palju suurem, kui Blackjack’is. Et ka kasiino kasumit teeniks, võtab maja pokkerivõitudelt oma protsendi, tuntud ka nimega “rake”.

Kokkuvõtteks

Väga laias laastus võin kindlalt väita, et Pokkeris on oskustel ning strateegiatel olulisem roll ja Blackjack on selles võrdluses pigem õnnemäng. Ning kuna Pokker ei ole otseselt disainitud kasiinole võitu tooma, siis isiklikult soovitan valida Pokker. Õppida ära reeglid, lugeda mängijate blogisid ja foorumeid, tutvuda strateegiatega ja mis kõige olulisem – omandada oskused, mis tulevad ainult kogemusega. Kui Pokkeris väga heaks mängijaks saada, võib sellega edukalt raha teenida ja töölkäimine unustada.

Seega, kui on asja vastu tõsine huvi, siis oskan siinkohal soovitada vana tuntud tõde: harjutamine teeb meistriks!

 

 

 

February 27, 2018