Alustavale ruletihuvilisele võib see mäng esmapilgul peale vaadates keerulisena tunduda, kuid peale põhireeglite lugemist selgub, et tegelikult ei saakski see tõest kaugemal olla.

Rulett internetis ja tavakasiinodes käib ühesuguste reeglite järgi, selle vahega, et rulett internetis on kättesaadav igast arvutist, millel on internetiühendus, kui aga tavakasiinosse tuleb kohale minna ja reaalselt inimeste keskel olla. Kes eelistab mängu kodust diivanisoojusest mängida, kes jälle ihkab mängu sotsiaalset poolt ja kasiinomelu – rulett ise jääb mänguna siiski samaks. Teeksingi siin väikese kokkuvõtte, mis aitab teil ruletist aru saada ja peale selle postituse lugemist olete valmis ruletilauas ka ise mängima!

Mängu käik

Esmalt tuleb diilerilt zetoonid lunastada – igal mängijal on need erinevat värvi, et panused omavahel segamini ei saaks minna. Iga zetoon esindab tavaliselt mängulaua miinimumpanust. Enamus juhtudel on see kuskil 25 sendi ja 1 euro vahel. Samas saab ka diilerilt paluda laua miinimumi tõstmist.

Teiseks tuleb igal mängijal asetada zetoonid mingile kindlale numbrile, värvile või numbrite kombinatsioonile. Panustada saab ka paaris või paaritule arvule, tervele tulbale või isegi poolele lauale. Igal panusetüübil on oma väljamakseprotsent. Rulett internetis puhul saab seda lugeda online kasiino kodulehelt, et mis suurustes need väljamaksed täpsemalt on. Tavakasiinodes on need tabelid tavaliselt mängulaua juurde tutvumiseks paigutatud. Kõige suurema võiduprotsendiga on panus ühele numbrile – selle tagasimakse on 35 – kordne panus.

Kolmandaks paneb diiler ruletilaua käima ja kuuli sellega vastassuunas pöörlema.

Neljandaks – kui kuul kukub mõnda taskusse, millele keegi on panuse teinud, maksab diiler koheselt välja ka nende võidud.

Zetoonid

Tavaliselt saab kasiinosse sisenedes kassiirilt osta raha eest kasiinozetoone ning ruletilauas saab need vahetada spetsiaalsete ruletizetoonide vastu. Mängust lahkudes saab need siis uuesti tavazetoonide vastu välja vahetada ja kasiinost lahkudes vahetab kassiir need omakorda päris raha vastu. Rulett internetis on selles mõttes palju kiirem mäng, et sellist vahetamisprotsessi see ei nõua – peale kasiinolehele kasutajaks registreerimist ja deposiidi sissemakset oledki valmis ükskõik mis mänge mängima. Zetoonide vastu vahetamine käib automaatselt ja seal midagi enam eraldi tegema ei pea. Ilmselt protsessi kiiruse tõttu eelistavadki paljud inimesed internetis mängimist – igasugune ajakulu on kordades väiksem, kui füüsiliselt kuhugi kohale minnes.

USA vs Euroopa

Kui neid põhikäike tead, tuleb muu juba iseenesest! Ahjaa, lisaks veel väike erinevus Ameerika ja Euroopa ruleti vahel – nimelt on Ameerika versioonis ruletilaual lisaks numbritele 0 ja 1 – 36 veel lisatasku numbriga 00. See aga tõstab maja eelist ja ei ole mängijale niivõrd kasumlik, kui Euroopa rulett. Seega võime õnne tänada, et vähemalt meil siin kodumaised kasiinod ja ümberkaudsete riikide kasiinod mängu Euroopa versiooni pakuvad ja meie mängijatel on tänu sellele suuremad võiduvõimalused, kui mõnel USA kodanikul nende kodumaal.

Soovin teile kihvte ruletielamusi- https://www.optibet.ee/et/kampaaniad/kasiino/?p=741.

March 15, 2018