Pokkeris on üks keerulisemaid ülesandeid välja nuputada, kuidas sa peaksid oma panused tegema. Kui palju üldse kokku panustada? Millal panustega kaasa minna ja millal panuseid tõsta? Millal peaks check’ima? Žetoonide mängupaneku kunst on üks pokkerimängu komplekssemaid osasid ja selle saladuste tundmine on hindamatu väärtusega (seda sõna otseses mõttes!).

Tasakaalu leidmine

Kokkuvõttes, kui sa tead, et sul on suure tõenäosusega võitev käsi, pead sa tegema just sellisel hulgal panuseid, et teisi mängijaid ikkagi ka lõpuni mängus hoida. Kui sa teed liiga kõrged panused, siis kõik fold’ivad ja sa ei võida niipalju, kui oleksid võinud nutikamalt käitudes võita. Ja ilmselgelt ei taha sa ka liiga madalalt panustada – sellisel juhul ei too võidukäsi piisavalt autasu. Selle tasakaalu leidmine on pokkerimängu võti.

Bluffida tasub harva

Olgu kohe öeldud, et bluffimine ei toimi nii hästi, kui sa võiksid arvata. Enamus juhtudel võidab ikkagi tugevaima käega mängija. Eriti kehtib see tavalisemates mängudes, kus kaalul pole väga suuri summasid ja mängitakse rohkem lõbu pärast. Sellises pokkerimängus minnakse sageli hullumeelselt kõrge panusega kaasa, lootes, et see oli trikk, et kõiki fold’ima panna. Seega tasub bluffi vaid harvadel juhtudel kasutada.

Panused sõltuvalt panga suurusest

Pangas olevast summast juhindudes saad otsustada oma järgmise panuse suurust. Kuigi paljud mängijad teevad pokkeris väikeseid miinimumpanuseid, ei tohiks tegelikult pea kunagi teha väiksemat panust, kui vähemalt pool pangas olevast summast. Amatöörmängijate standardiks on panustada kolmveerandi või terve panga sisule võrdväärne summa. Seda reeglit muidugi ei tasu täiesti pimesi jälgida ja on ka väga oluline, millises lauas sa parasjagu mängid ja kuidas teised käituvad, kuid põhimõtteliselt ei tasu suuremaid panuseid karta.

Positsioon lauas

Samuti on ülioluline, kus sa parasjagu pokkerilauas istud – see on üks algajate poolt alahinnatumaid strateegilisi vahendeid, kuna sinu asukoht diileri suhtes määrab ära kogu su mängustiili antud käe jooksul. Diilerist vasakul asuvad positsioonid on kõige kehvemad ja seal istudes ei tasu eriti panuseid teha, kui sa just ei call’i. Selles positsioonis sa lihtsalt ei tea ette, mida ülejäänud laud teeb – kas nad hakkavad panustama või check’ima. Kui sa asud diilerist vasakul ja teed kohe panuse, siis sa ei saa teada, kas sinust vasakul edasi olevatel mängijatel on ehk kellelgi sinust tugevam käsi või mitte. Seega tasub siin pigem madalat profiili hoida ja jälgida, mida teised teevad, enne kui raha hakkad mängu panema. Sama loogika järgi on parimad kohad diilerist paremal käel – näed kõikide käigud enne oma otsust ära.

Need ongi põhilised asjad, mida tasub pokkeris panustamisel meeles pidada. Lisaks muidugi veel see, et tuleb proovida ära arvata, mis teistel võiks käes olla. See oskus tuleb harjutamisega ja ei tundugi varsti enam nii keeruline kui see esialgu võis paista!

Nutikat panustamist!

April 14, 2018