Hasartmängude mängimine internetis on muutunud populaarsemaks kui tavakasiinodesse kohale minemine. Kasumid on ülemaailmselt tõusnud miljarditesse, mis moodustavad kogu kasiinode hulgast ligikaudu poole. Käive on loomulikult veelgi suurem.

Statistika peidab endas veelgi huvitavaid fakte valdkonna kohta tervikuna. Allpool ongi mõned faktid nii hasartmängudest kui nende mängijatest.

 

Kas teadsite, et tõenäosus pokkeris saada royal flush on 1:30 939. Neile, kes pokkeris ei orienteeru, ütleme, et see on tugevaim käsi ning seda tuleb tõepoolest väga harva ette. Kui see tõenäosus tundub väike, siis tõenäosus keno lotos 20 pallikest 80st ära arvata on 3,5 ühe kvintiljoni vastu. Kvintiljon on kümme astmes kaheksateist.

 

Seitsmest miljardist maakera elanikust on kord elus kasiinot külastanud 4,6 miljardit. Kõige aktiivsemad hasartmängude mängijad elavad Austraalias, kus aastas kulutab üks elanik mängudele 1200 dollarit. Austraaliale järgnevad Singapur, USA ja Suurbritannia.

 

Huvitav on see, et sugude vahel valitseb hasartmängude mängimises enam-vähem tasakaal. Küll on aga meestel suurem tendents rohkem raha maha mängida. Seda võib seletada sellega, et mehed satuvad mänguprotsessist suuremasse hasarti ning teevad rohkem panuseid, kuid naised võtavad asja kainema mõistusega. See käib eelkõige mängude kohta, kus tulemus sõltub matemaatilisest mõtlemisest. Mänguautomaatide puhul pole see näiteks kuigi määrav.

 

Suur osa hasartmängude mängijatest vaimustuvad ka erinevatest loteriidest. Ka (eriti ameerika) vanaema, kes iga nädal ostab lotopileteid, kuulub hasartmängude mängijate hulka. Ka kiirloteriid ning keno kuuluvad hasartmängude alla, mistõttu reguleerivad neid suhteliselt ranged seadused.

 

28 protsenti kõigist hasartmängude, korvpallile-panustamine mängijatest internetis moodustavad pokkerisõbrad. Pokkerile astuvad kandadele mänguautomaatide mängud – nii need, mis on tasuta kui ka need, mis käivad raha eest.

September 4, 2018